pondělí 28. dubna 2014

KNIŽNÍ NOVINKY - KVĚTEN


Každý měsíc si říkám, kolik krásných knih vychází. V květnu tomu není jinak a mám pocit, že se snad zblázním. Kde mám pořád brát peníze na nové knížky? Do knihovny sice sem tam chodím, ale není nad to mít svou vlastní knížku a číst ji kdykoliv. Máte to taky tak? 

Připravila jsem pro Vás pár knižních novinek, které mě zaujaly:)


Anotace

Rozsáhlý román se odehrává v 11. století. Líčí bouřlivý příběh nadaného léčitele, který bojoval s nemocemi v primitivních podmínkách středověké Anglie a Persie a poznal nádheru zlatého věku arabské a židovské civilizace. Robert Jeremy Cole má zázračný dar: dokáže vycítit blízkost smrti. Je předurčen, aby léčil lidi. Vydá se do Persie, za nejslavnějším lékařem doby Ibn Sínou (Avicennou), a předstírá židovský původ, aby mohl studovat na věhlasné akademii. Když se ožení s křesťankou, vzbudí ve svém okolí nejprve pohoršení, ale nakonec si najde cestu k srdci sousedů. Podaří se mu uskutečnit, co si vždy přál: stane se lékařem, sbírá zkušenosti jako vojenský doktor, získá si pověst výborného chirurga...

VYCHÁZÍ: 5.5.2014
VYDÁNÍ: 4.

Anotace

Druhý humoristický román Jonase Jonassona, jehož Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel se v češtině prodalo přes padesát tisíc výtisků!
Vypráví příběh černošské dívky Nombeko Mayeki, která se v roce 1961 narodila v Sowetu, chudinském předměstí Johannesburgu. Přestože neumí číst, velmi dobře rozumí matematice. Postupně se dopracuje na pozici, ve které navrhuje jaderné hlavice, a odstěhuje se do Švédska. 
Ve Švédsku vyšel román na podzim 2013 a okamžitě vzbudil ohlas srovnatelný se Stoletým staříkem, který tu byl dva roky po sobě nejprodávanějším románem.

VYCHÁZÍ: 12.5.2014Anotace

Colleen Hooverová okouzlila čtenáře románem Bez naděje, příběhem toho, co se stalo, když dívka jménem Sky potkala dávno ztraceného přítele z dětství, Deana Holdera. S Holderovou pomocí odhalila Sky šokující rodinná tajemství a vyrovnala se s city a vzpomínkami, které v ní zanechaly hluboké jizvy. Bez naděje byl Skyin příběh. A ve Ztrácení naděje se konečně dozvíme pravdu o Deanu Holderovi.

VYCHÁZÍ: 13.5.2014Anotace

Nový román od autora bestselleru Zítra začnu nový život! Tolik laskavého a moudrého humoru v jedné knize se jen tak nevidí…
Kdybychom se řídili obecně platnými kritérii, Andrew Blake nemá jediný důvod ke stížnostem: je bohatý, mocný, úspěšný. Jenomže Andrew má toho všeho po krk. V životě nepoznal nic jiného. A vzhledem k poměrně pokročilému věku začíná hrozit, že už ani nepozná. Pokud ovšem neudělá něco zásadního...
A tak to udělal. Opustil Anglii a vyrazil vstříc novému životu ve Francii. Po cestě nepřekročil pouze Lamanšský průliv, ale také společenské postavení a konvence: nastoupil jako majordomus k madame de Beauvillier.
Nikdo v tom starém venkovském sídle netuší, kým ve skutečnosti monsieur Blake je: vždyť výtečně ovládá francouzštinu a má ta nejlepší doporučení. Dokonalý muž na svém místě! To však platí jen do doby, kdy Andrew nevydrží být jen nestranným pozorovatelem a začne strkat nos do cizích věcí. Tolik chce všem pomoci, až zapomene na to, že cesta do pekla je obvykle dlážděna dobrými úmysly. A že konáním dobra občas zakrýváme vlastní volání o pomoc.

VYCHÁZÍ: 19.5.2014


Anotace

Pětačtyřicetiletá Ginny je přesvědčená, že je její rodina každých patnáct let stižena kletbou. Ona sama v patnácti otěhotněla a porodila dceru Lizu, jež ve svých patnácti udělala totéž. Teď uplynulo dalších patnáct let a obě svobodné matky, Ginny i Liza, s hrůzou čekají, kdy dospívající Mosey zopakuje stejný scénář. Tentokrát však kletba na rodinu dopadá nečekaným způsobem… Mrazivý román o matkách, které byly samy ještě dětmi, když rodily, dívčích přátelstvích, dávno ztracených i znovu nalezených láskách, zradě, zneužití a zklamání, nenávisti a žárlivosti. A především o rodině a pevných poutech, která vytváří.

VYCHÁZÍ: 26.5.2014Anotace

Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Stefanie a Hermína, dvě sestry, které musely po Francouzské revoluci uprchnout ze země, se marně pokoušely najít azyl u příbuzných v Itálii. Jejich nelehká pouť Evropou končí na malém panství v Čechách, odkud pocházel jejich pradědeček. Ani tady však situace není idylická. Sestrám znesnadňuje život nejen neznalost jazyka, ale především zpřetrhané rodinné svazky a nevyřešené majetkové poměry.
K tomu, aby našly nový domov, je třeba mnohem víc než pouhá dobrá vůle...

VYCHÁZÍ: 30.5.2014
Anotace

Kniha sportovní reportérky New York Times a absolventky Columbijské univerzity Juliet Macurové je strhujícím příběhem vzestupu a pádu nejslavnějšího sportovce naší generace, cyklisty Lance Armstronga. Na základě dosud nezveřejněných dokumentů autorka odhaluje zákulisí Amrstrongova života – jeho rodiny, zápasu s těžkou formou rakoviny, strmé sportovní kariéry, ale hlavně objasňuje příčiny toho, proč se Armstrongovi dařilo tak dlouho udržovat při životě mýtus o své bezúhonnosti, a jak se stalo, že se nakonec tak rychle zbortil.

PŘIPRAVUJE SE

16 komentářů:

 1. Ranhojiiiiiič!! Viděla jsem traile rk filmu a naprosto mě nadchl. Když jsem se dozvěděla, že bude i kniha, nadšením jsem skoro skákala :-) Rozhodně se chci do knihy pustit, i když má něco přes 700 stran. Moc se na ni těším :-)
  Ráda si přečtu i Ztracenou naději, Bez naděje byla úžasná kniha :-)
  Nejspíš si koupíme i Všechno je jinak, protože mamka od autora už jednu knihu četla a byla naprosto nadšená :-)
  Super článek, měj se krásně! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ranhojiče musím mít, podle anotace to vypadá na super příběh. Mám takové témata ráda - četla jsem např. Ranhojička, Doktorka z Boloně a byla jsem nadšená! Jdu se podívat na trailer:)
   Bez naděje mám v plánu, mám číst tolik knih! Snad se k ní brzo dostanu...

   Maminka četla Zítra začnu nový život? Co na ni říká? Přemýšlela jsem nad ní. Souhlasí, že je to spojení Bridget Jones s Amélií z Montmartru?

   Děkuji, ty se měj taky krásně:) Moc děkuji za tvé komentáře!!!

   Vymazat
 2. Na Analfabetku se už strašně dlouho těším, tak uvidíme, snad nezklame :) Třetí přístav nevypadá vůbec špatně, uvidím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Četla jsi Kočár do neznáma? Je to totiž první díl a až potom je Třetí přístav:) Psala jsem na nakladatelství Moba a třetí díl by už neměl být.

   Vymazat
 3. rozhodně mě moc zaujal Ranhojič, ale asi se první podívám na film :D pak taky Analfabetka vypadá zajímavě a na Všechno je jinak se těším strašně dlouho, protože Zítra začnu nový život bylo skvělé a čím víc knih od Legardiniera, tak tím líp! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš radši film podle knižní předlohy? Raději první přečtu knihu a teprve pak se dívám na film, protože kdyby jsem to udělala naopak, tak bych v knížce viděla postavy z filmu a to nemám ráda. Díky za inspiraci, už jsem si objednala Zítra začnu nový život - vypadá to vážně dobře! Díky

   Vymazat
  2. Máš radši film podle knižní předlohy? Raději první přečtu knihu a teprve pak se dívám na film, protože kdyby jsem to udělala naopak, tak bych v knížce viděla postavy z filmu a to nemám ráda. Díky za inspiraci, už jsem si objednala Zítra začnu nový život - vypadá to vážně dobře! Díky

   Vymazat
 4. Ranhojič zaujal i mě, asi si ho někdy přečtu a pak bych si chtěla určitě pořídít Ztracenou naději, doma mám první díl a i když jsem ho ještě nečetla, tak musím mít přeci i ten druhý díl :DD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To přeci vážně musíš:) Už ať je 5.5 strašně se na Ranhojiče těším! A nejvíc se těším na Třetí přístav:)

   Vymazat
 5. Ztracená naděje má peknú obálku, určite bude super :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ty jo, to je fofr s druhým dílem Bez naděje! Já ještě nestihla přečíst ani první a to už ho mám doma :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mě překvapilo, že už je druhá díl:) Já mám nachystanou Bez naděje ve čtečce a zatím jsem se k ní nedostala. Jsem zvědavá, jestli se mi bude líbit, zatím je na ni dobrý ohlas:)

   Vymazat
  2. Tak já už mezitím Bez naděje přečetla a musím se přidat k nadšenému davu obdivovatelů. Skutečně to stojí za to. Nevěřila jsem tomu, ale jo. Je to skvělý.

   Vymazat
  3. Díky za komentář, aspoň vím, že fakt stojí za přečtení:) Budeš si kupovat další díl?

   Vymazat
 7. Strašně se těším na Analfabetku:) Po Staříkovi bude těžké napsat něco minimálně stejně tak dobrého, tak jsem zvědavá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli si vzpomeneš, dej prosím vědět, jak se ti Analfabetka líbila. Jsem zvědavá, co na ni řekneš:)

   Vymazat