pátek 1. srpna 2014

KNIŽNÍ NOVINKY - SRPEN 2014


Na jakou knihu se těšíte v srpnu Vy? 

 Haichová Elisabeth, Yesudian Selvarajan - Sport a jóga

Dokonalý soulad ducha a těla přináší dokonalé zdraví
Kniha největší západní mystičky Elisabeth Haichové, světoznámé autorky mystického autobiografického románu Zasvěcení, a indického jogína Selvarajana Yesudiana provádí čtenáře cestou jógické filozofie, a také konkrétních cviků, které nás dovedou ke spokojené a jasné mysli, dlouhému věku a pevnému zdraví.
Některé věci fungují už odpradávna, jenom jsme na ně v současném materiálním světě pozapomněli. Dnes už se lékaři i vědci shodují na tom, že jóga, ten dávný systém takřka zázračné harmonizace ducha i těla, je dnes právě tak aktuální a přínosná jako v dávné minulosti.
Kniha Sport a jóga obsahuje podrobný rozpis cvičení na jedenadvacet týdnů s ilustračními fotografiemi jednotlivých ásán. Každému zájemci snadný a v praxi vyzkoušený návod k dosažení dokonalého souladu.

VYCHÁZÍ: V nejbližších dnech
                                              NAKLADATELSTVÍ: METAFORA


Ransom Riggs - Sirotčinec slečny Peregrinové : Podivné město

3. ZÁŘÍ 1940

DESET PODIVNÝCH DĚTÍ PRCHÁ PŘED ARMÁDOU OBLUDNÝCH MONSTER. A POMOCI JIM MŮŽE JEN JEDINÝ ČLOVĚK – JENŽE TEN JE UVĚZNĚN V TĚLE PTÁKA.
Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.

Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat.

Stejně jako v prvním díle, i druhá část Podivných dětí v sobě spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi, a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.

VYCHÁZÍ: 6.8.2014
NAKLADATELSTVÍ: JOTA

                               


Wolf Serno - Loutkář

Braniborská marka v roce 1782 
Jako každý rok se břichomluvec Julius Klingenthal vydává do městečka Steinfurth – spolu se svými loutkami, které pro něj znamenají mnohem víc než pouhé neživé figury. Na cestě se setká s tajuplnou Alenou, jež si vydělává na živobytí jako „plačka“ – a Julius je jí okouzlen. A pak dojde k záhadné vraždě, po níž následují další…

VYCHÁZÍ: 7.8.2014
NAKLADATELSTVÍ: Knižní klub


Virginia C. Andrewsová - Lístky ve větru

Rodinná sága sleduje spletité osudy dětí, ke kterým se vlastní rodina zachovala neuvěřitelně krutě a nelítostně. Po čtyřech letech nelidského věznění se Chrisovi, Cathy a Carii podaří utéct. Definitivně za sebou zanechávají své dětství, ale také mrtvého bratra a nejpřirozenější lidský cit- lásku k matce, kterou kdysi tak velice milovali, ale která je svou neodpustitelnou zradou hruboce zranila. Zejména Cathy zachvátí hořká nenávist a touha po pomstě. Co čeká sourozence ve světě, před kterým byli tak dlouho skryti? Dokážou uskutečnit svá předsevzetí a dosáhnou cílů, o nichž snili v prachu, tmě a špíně půdy?

VYCHÁZÍ: 25.8.14
NAKLADATELSTVÍ: Moba
Liane Moriarty - Manželovo tajemství

Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý…
Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství – něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije... Otevřete ho?
Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát; je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní...

VYCHÁZÍ: 29.8.14
NAKLADATELSTVÍ: Ikar

8 komentářů:

 1. Na Hollow City se moc těším, první díl mám ve čtečce. :3

  OdpovědětVymazat
 2. nejvíc se těším na Velikos L od Meg Cabot a také na Manželovo tajemství :-))

  OdpovědětVymazat
 3. Sport a jógu už mám objednanou, moc se mi líbí Loutkař a Lístky ve větru :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Došlo ti už Sport a jóga? Co na ni říkáš? Mě došla dneska a docela mě překvapilo, že vevnitř jsou zastaralé obrázky. Podle obalu jsem čekala úplně něco jiného...

   Vymazat
 4. Tady z toho mě nic až tak nezaujalo..možná to manželovo tajemství, ale bohužel se k němu nedostanu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jaký žánr máš nejraději? Mě nejvíc láká Loutkař a Manželovo tajemství...

   Vymazat